Бърнли стана първият отбор от Висшата лига, който отпадна от

...

Бърнли е първият отпаднал тим от Висшата лига за ФА Къп

Бърнли стана първият тим от Висшата лига, който отпадна от тазгодишното издание на ФА Къп.

В мач от третия кръг Бърнли отстъпи с 1:2 като хазаин на втородивизионния Хъдърсфийлд.

Мачът на "Търф Моор " стартира добре за домакините, които поведоха в 28-мата минута посредством Джей Родригес и съумяха да запазят преднината си до почивката. След паузата обаче Хъдърсфийлд натисна и с два точни удара гостите съумяха да извърнат резултата.

В 74-тата минута Джош Корома прониза Ник Поуп от близка отдалеченост след подаване на Сорба Томас, а три минути преди края на постоянното време Томас центрира от корнер и Матю Пиърсън с глава донесе триумфа на "териерите ", а с това и класиране за идващия кръг на шампионата.