Балкан записа шеста поредна победа в Националнбата басекетболна лига (НБЛ),

...

Шампионът Балкан с първи успех под ръководството на Преслав Пешев

Балкан записа шеста поредна победа в Националнбата басекетболна лига (НБЛ), откакто отхвърли Шумен като посетител в мач от 9 кръг с 88:63 точки.

Това бе първият мач за ботевградчани с Преслав Пешев като старши-треньор, откакто Тони Дечев бе освободен. Гостите изиграха по-слабо първо полувреме и изоставаха на почивката, само че се стегнаха до края на мача и макар отсъствието на Калвин Годфри, завоюваха.

Балкан е с актив от 6-2 досега, а за Шумен загубата е шеста, като отборът има и два триумфа.

Христо Захариев бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки и 9 битки. Николаос Дипларос се регистрира с 21 точки и 7 битки. Мануел Суарез има 16 точки и 10 битки, Павлин Иванов добави 14 точки.

За Шумен Николай Георгиев осъществя 17 точки, с 14 е Майк Адеунми, а Георги Кендеров се регистрира с 11 и 7 битки.

В идващия кръг Балкан е хазаин на Академик Пловдив, а Шумен ще гостува на водача Рилски състезател.