Българският национален тим постигна страхотен успех на Европейското първенство по

...

България с трето място в отборното класиране на Европейското по бокс за жени в Будва

Българският народен отбор реализира страховит триумф на Европейското състезание по бокс за дами в Будва, Черна гора, откакто се подреди на трето място в отборното класиране на шампионата

Нашите девойки завоюваха общо четири медала на шампионата, измежду които един златен, два сребърни и един бронзов.

Севда Асенова победи в категория до 48 кг, а със сребърни оценки се поздравиха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг). Станимира Петрова (54 кг) пък сграбчи бронз. От останалите ни две представителки Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) се подреди девета.

Това донесе на България общо 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското състезание. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред нашите девойки са единствено още боксьорките на Украйна с 27.