Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговият университетски тим Стоктън спечелиха

...

Мартин Ангелов и Стоктън триумфираха в университетската баскетболна надпревара Дабълтрий Холидей

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговият академични отбор Стоктън завоюваха първи трофей за сезона в колежанското състезание на Съединени американски щати, откакто победиха на шампионата " Дабълтрий Холидей " (Doubletree Holiday), който се провежда от Олбрайт Колидж.

На финала Стоктън надигра точно домакините от Олбрайт с 90:70, като по този начин Ангелов и съотборниците му към този момент са с актив от осем победи и пет загуби от началото на сезона.

Бившият юношески национал на България стартира като титуляр за Стоктън и с положителните си изяви заслужи място в Идеалната петица на шампионата. Във финалния мач той осъществя 14 точки, 2 битки, 5 асистенции и 1 открадната топка за 29 минути на терена. Мартин Ангелов означи 4 от 6-те си стрелби от междинна отдалеченост и бе 2/10 за три точки.

Стоктън водеше с 46:41 на почивката и с по-силно второ полувреме стигна до триумфа.

В идващия си мач Мартин Ангелов и съотборниците му ще гостуват на отбора на университета Монтклеър Стейт.