Българският баскетболист Александър Везенков вкара 16 точки за победата на

...

Везенков най-резултатен при победата на Олимпиакос

Българският баскетболист Александър Везенков вкара 16 точки за успеха на гръцкия Олимпиакос с 67:58 над италианския Олимпия Милано в мач от 27-мия кръг на Евролигата.

Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос, като 16 точки добави и гардът Костас Слукас. Българинът прибави на сметката си и 5 битки, 1 асистенция, 3 октраднати топки, което му донесе коефициент на потребно дейности от 20, който бе най-високият измежду играчите на гръцкия отбор. Освен това Везенков приключи и с индикатор от +17 точки за 35-те минути, в които бе в игра.

Тимът от Пирея обаче стигна доста мъчно до успеха, като това се дължеше най-много на мощната игра в последната четвърт, когато Везенков вкара 8 от 16-те си точки, а Олимпиакос надвкара Олимпия с 28:15, с цел да обърне хода на мача.

Шакил Маккисик добави още 14 точки за спечелилите, а с 12 завърши Мустафа Фал.

За гостите от Милано само Девон Хол реализира двуцифрен брой точки с 15, а Николо Мели се отличи с 9 точки и 11 битки.

Победата е трета поредна за Олимпиакос в шампионата и с нея отборът се утвърди на четвъртото място в класирането с 15 победи и 9 загуби, тъкмо зад тима на Олимпия Милано, който е трети със 17 триумфа и 8 провали.
Източник: bnr.bg