Българските национали за Купа Дейвис Александър Лазаров и Адриан Андреев

...

Победи и място на четвъртфинал за Лазаров и Андреев в ITF тура

Българските национали за Купа Дейвис Александър Лазаров и Адриан Андреев записаха вторите си победи през седмицата и по този метод доближиха до четвъртфинал на ITF шампионатите с награден фонд 25 хиляди $, на които вземат участие през седмицата.

В Питещ петият в схемата Лазаров бе безапелационен – 6-1, 6-2 над румънския квалификант Василе Антонеску след единствено 61 минути на корта. В тях той осъществя 4 от 5-те си брейкбола иотрази трите благоприятни условия, които имаше противникът му.

Лазаров остава най-високоранкираният в долната половина на схемата, а в топ 8 ше срешне непоставен – спечелилия от мача сред Иля Снитари и Влад Андрей Думитру.

В същото време в немския град Ветцлар №4 в схемата Адриан Андреев победи в два сета французина Тристан Ламасин (№483)- 6-4, 6-3.

Голямото преимущество на Андреев бе в успеваемостта на първи сервис, което му донесе и доста повече елементарно извоювани сервис геймове. Той позволи на два пъти да бъде продънен, само че отговори с общо пет брейка в подаванията на достигалия до №181 противник.

В опит да доближи до полуфинал българинът ще срещне германеца Филип Флориг или поставения под №8 боливиец Муркел Делиен.
Източник: tenniskafe.com