Българската мъжка щафета завърши на 13-о място по време на

...

България с 13-о място в мъжката щафета на Световната купа по биатлон в Хохфилцен, нова победа за Норвегия

Българската мъжка щафета приключи на 13-о място по време на надпреварата 4х7.5 км от Световната купа по биатлон, което се организира в австрийския зимен център Хохфилцен.

Родният квартет в състав Антон Синапов, Владимир Илиев, Константин Василев и Благой Тодев завъртяха една наказателна обиколка на втори пост и използваха обшо 11 спомагателни патрона.

В последна сметка националите ни приключиха с закъснение от 5:49.7 минути закъснение от първия, като във заключителен спринт Тодев изпревари Едгарс Мисе в пряк спор за 13-ата позиция.

Победител в конкуренцията стана щафетата на Норвегия, за която това бе девети следващ триумф в отборната конкуренция при мъжете в Световната купа. За " викингите " по трасето бяха Ендре Стрьомсхайн, Тарей Бьо, Йоханес Тингнес Бьо и Ветле Сястад Кристиансен, които използваха единствено 5 спомагателни патрона.

На финала те изпревариха с близо половин минута отбора на Франция, а последното място на подиума остана за квартета на Германия.