Българската гимнастичка Боряна Калейн спечели трети сребърен медал от Световната

...

Трети медал за Калейн от Световната купа в Ташкент

Българската гимнастичка Боряна Калейн завоюва трети сребърен орден от Световната купа в Ташкент. След второто място в многобоя и на топка, младата прелест направи същото класиране и във финала лента на шампионата в Узбекистан.

След като преди ден в борбата за безспорната купа Калейн позволи неточности на същата комбинация, във финалите грацията ни се показа доста добре. Буба сложи чисто съчетанието си, а съдиите ѝ дадоха 18.850 точки.

Пред нея се класира Атанастия Гузенкова от Русия, която получи 19.100.

Бронзът завоюва Екатерина Веденеева от Словения с 18.150.

Невяна Владинова, която завоюва сребро на бухалки, приключи пета във финала на лента след 17.700 точки. Позиция пред нея е Александра Солдатова (18.000).

Неви направи същото класиране и на обръч и на топка. Калейн приключи осма на обръч, а на бухалки се подреди седма.