Българката Александра Стублева записа историческо постижение на европейското първенство по

...

Александра Стублева е финалист на европейското по карате

Българката Александра Стублева записа историческо достижение на европейското състезание по олимпийско карате в Пореч (Хърватия). Тя се класира за финала в категория над 68 кг, откакто реализира четири следващи победи.

Това е първи огромен край в историята на българското олимпийско карате при мъжете и при дамите.

По пътя си до финала Стублева победи поредно Доминика Татарова (Словакия) с 5:2, Доротя Пап (Унгария) с 1:0 и настоящата международна шампионка Елени Чацилиаду (Гърция) с 3:1. На полуфиналите българката надви с 4:0 над Фортеса Орана от Косово.

В разногласието за купата Стублева ще срещне представителката на Турция Мелтем Акиол Ходжаоглу. Финалът в категория над 68 кг при дамите е в събота.

По-късно през днешния ден своето присъединяване стартират Стефан Петков (до 75 кг) и Симеон Стойчев (до 84 кг). Ивет Горанова ще започва на следващия ден в Пореч.
Източник: bnr.bg