България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска

...

Втори медал за България на олимпийския фестивал в Словакия

България завоюва втори орден на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски юношески фестивал.

В скока на височина Ирен Саръбоюкова сграбчи бронза с персонален връх. Още нощес Ирен преодоля квалификациите със 170 см, а през днешния ден във финала усъвършенства с два сантиметра личното си върхово достижение и със 180 см, заслужи място на почетната стълбичка. Победителка със 184 см е хърватката Яна Кошак, а среброто с персонален връх от 182 см завоюва сръбкинята Николина Пеятович.

Веднага след финала Ирен бе поздравена първо от Стефка Костадинова, която й благодари за медала и й пожела още доста персонални върхове и триумфи в бъдеще.

Християна Василева се подреди 11-а във финала на гюле (3 кг) с резултат 12.75, откакто в квалификацията записва 13.45 м. Златото с 16.23 сграбчи полякинята Юлия Михаловска.

Късно нощес Алекс Стоянов финишира седми в полуфинала на 50 м свободен жанр и с 24,44 сек не откри място във финала.

В колоезденето на шосе (57.8 км) Елица Ючорманска остана 64-та, а при момчетата (65.8 км) Филип Магалчев е 50-и.

В плуването на 800 м свободен жанр Мария Живкова финишира в своята серия си за 9:34,36 мин.

По-късно през днешния ден младите волейболни националки излизат против Словения в спор за местата от 5-о до 8-о, а вечерта от 20 ч. българско време младите ни волейболисти ще играят полуфинал с Чехия.