България ще се бори за петото място на световното първенство

...

България ще спори за петото място на Мондиала по волейбол за мъже до 19 г.

България ще се бори за петото място на международното състезание по волейбол в Аржентина. Отборът до 19 години сподели темперамент и след загубата с 0:3 от Съединени американски щати съкруши Египет с 3:2 (25:23, 26:28, 25:21, 22:25, 15:12).

Момчетата изиграха същинска борба против „ фараоните ". На терена беше повече от равностойно, а всички присъстващи в залата в Сан Хуан се радваха на класен волейбол. В първия гейм родните национали победиха с 25:23. В идващия обаче драмата беше още по-голяма и изгубиха с 26:28. Двата тима демонстрираха непрестанно, че са заслужавали да са във финалната четворка.

Двата тима си размениха по още един гейм. Първо българите победиха с 25:21, а след това изгубиха с 22:25. Най-логичното нещо в мача беше тайбрек. Воденият от Мирослав Живков отбор се специализира в петия гейм. След като победи Бразилия на осминафинал, в този момент пристигна ред и на Египет - триумф с 15:12.

Съперникът на България в мача за пето място ще стане явен по-късно довечера от дуела Италия – Белгия.