България излиза днес във втори двубой от група "А" на

...

България ще гони 2 от 2 срещу Румъния

България излиза през днешния ден във втори дуел от група "А " на европейското състезание по волейбол за мъже. Момчетата на Силвано Пранди се изправят против северната ни съседка Румъния, като срещата още веднъж е във френския град Монпелие и е с начален час 18:15.

В първия си дуел българите стигнаха до безпроблемен триумф против Гърция с 3:0 гейма (25:22, 25:16, 25:20), като само при започване на първия гейм нашият състав имаше леки съмнения. От друга страна, Румъния, която е на Европейско състезание за първи път от 24 години насам, нощес беше отнесена от домакините от Франция с 3:0 гейма.

Любопитен факт преди мача е, че българският тим има негативен актив против Румъния на европейски шампионати - 4 победи и цели 7 загуби. Редно е въпреки всичко да се означи, че последната среща сред тези два отбора на подобен конгрес идва през далечната 1995-та. Тогава успеха е за нашия състав с 3:0.

Двубоят ще имате опция да следите онлайн в GONG.bg.