България и Казахстан победи с 2:1 в контролна футболна среща,

...

България повали Казахстан на Мъри в последните секунди

България и Казахстан победи с 2:1 в контролна футболна среща, играна на " Панчу Арена " в град Фелчут, Унгария.

Капитанът Ивелин Попов беше прецизен от дузпа в 23-ата минута. Резервата Еркебулан Тунгишбаев изравни в 56-ата минута, а в четвъртата минута от добавеното време Николай Бодуров с глава донесе триумфа.

Селекционерът на България Петър Хубчев направи четири промени от мача с Босна и Херцеговина (0:1). Той пусна като титуляри Страхил Попов, Цветомир Панов, Симеон Славчев и Станислав Манолев, които започнаха от първата минута на скица 4-2-3-1, откакто преди три дни в разград бе избрал 3-5-2. Четиримата замениха Михаил Александров, Петър Занев, Ивайло Чочев и Божидар Чорбаджийски.

Станимир Стоилов е вторият българин, който води народен отбор против родината си. Преди 55 години Лозан Коцев е селекционер на Судан при равенството 1:1 на стадион " Васил Левски ".

Още в 4-ата минута Станислав Манолев прати топката над греда след удар с глава. Последваха благоприятни условия за смяна на резултата пред Сейдахмет и Симеон Славчев, само че и двамата не откриха задачата.

В 23-ата минута Станислав Манолев направи отличен пробив отдясно и бе повален от бранител на Казахстан в наказателното поле. Съдията Томаш Богнар отсъди дузpа, която бе осъществена от Ивелин Попов. До края на полувремето и двата тима не направиха нищо запаметяващо се.

След подновяването на играта футболистите на Станимир Стоилов взеха самодейността и сътвориха куп положения пред Пламен Илиев. В 51-ата минута Муртазайев удари горна греда след удар от няколко метра. Малко по-късно Пламен Илиев се намеси уверено, откакто изпревари Сейдахмет в решителния миг.

В 56-ата минута Тунгишбайев изравни. Той се възползва от обикновена неточност в отбраната на България и вкара с мощен шут във вратата защитавана от Пламен Илиев. Спас Делев отговори с болнав удара, който Плотников улови с лекост.

Петър Хубчев опита да промени развоя на събитията с няколко смени. В игра се появиха Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Мартин Райнов и Михаил Александров на местата на Манолев, Славчев, Миланов и Панов.

Голмайсторът Ивелин Попов беше заменен от Чочев в 68-ата минута, а капитанската лента постави Николай Бодуров.

В 78-ата минута Казахстан пропиля отлична опция да поведе в резултата. Муртазаев надбяга двамата централни бранители Бодуров и Божиков и се устреми самичък против Илиев, само че в последния миг бе настигнат и стреля едва в ръцете на вратаря.

Футболистите на Станимир Стоилов продължиха да бъдат по-активни, само че не стигаха до голови положения. В добавеното време на мача Радослав Кирилов бе съборен на границата на наказателно поле и съдията отсъди директен свободен удар. Спас Делев застана зад топката и насочи прострелно центриране, което бе засечено от Николай Бодуров във вратата на Владимир Плотников.

Състави

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Цветомир Панов (60-Михаил Александров), Георги Костадинов, Симеон Славчев (60-Мартин Райнов), Станислав Манолев (57-Тодор Неделев), Ивелин Попов (68-Ивайло Чочев), Георги Миланов (57-Радослав Кирилов), Спас Делев

Казахстан: Владимир Плотников, Сергей Малий, Йевгений Постников, Исламбек Куат, Бауиржан Исламхан (90+3-Нури Алип), Бактиор Зайнутдинов, Йеркебулан Сейдахмет (77-Юрий Перцух), Роман Муртазаев (89-Елдос Ахметов), Гафуржан Суюмбаев, Сергей Кижниченков (46-Еркебулан Тунгишбаев), Абзал Бейсебек
Източник: btvnovinite.bg