Българинът Владимир Зографски преодоля квалификациите за второто състезание от Световната

...

Зографски преодоля квалификациите за втория старт от Световната купа в Лилехамер

Българинът Владимир Зографски преодоля квалификациите за второто съревнование от Световната купа по ски скок на огромната шанца в норвежкия зимен център Лилехамер.

Зографски зае 33-а позиция откакто направи опит от 124.5 метра и получи 112.8 точки.

Първите 50 състезатели от пресявките се класираха за главния старт на следващия ден (16 март).
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Победител в квалификацията стана словенецът Анже Ланишек. Той реализира скок от 137.0 метра и заслужи 155.6 точки.

На второ място приключи лидерът в генералното класиране за Световната купа Халвор Егнер Гранеруд (Норвегия) със скок от 135.0 метра и 149.0 точки.

Трети се подреди словенецът Тими Зайц, който направи най-дългия скок в пресявките от 144.0 метра и получи 148.1 точки.