Българинът Даниел Николов преодоля квалификациите при мъжете на международния турнир

...

Даниел Николов се класира за основната схема в Бърно

Българинът Даниел Николов преодоля квалификациите при мъжете на интернационалния шампионат по бадминтон в чешкия град Бърно с награден фонд 25 хиляди $.

20-годишният Николов реализира три следващи победи в пресявките и се класира за главната скица. Първо той завоюва без проблеми против Йоран Квийкел (Холандия) с 21:10, 21:12 за 26 минути, а във втория кръг победи в напълно български дуел Димитър Янакиев с 23:21, 21:19 за 44 минути.

Двамата българи изиграха страховит мач, доста оспорван и с красиви разигравания. В края на първия гейм Янакиев имаше преднина от 20:18 и 21:20, само че Николов направи поврат - 23:21. Във втората част също се игра равностойно, само че след 19:19 Даниел Николов взе две следващи точки и затвори мача.

В третата си среща Николов победи Лабиеб Мухзафар Лакамаги от Малайзия с 21:15, 21:16 за 34 минути. Двубоят приключи финален от първия ден на шампионата след 23.10 часа българско време.
Първият противник на българина в главната скица е номер 5 Тома Руксел от Франция.

Пейо Бойчинов започва с победа против Николас Робърт Хенсън Уолър (САЩ) с 19:21, 21:11, 21:17 за 45 минути, само че отпадна във втория кръг на квалификациите след загуба от номер 11 Дмитро Завадски от Украйна с 13:21, 4:21 за 21 минути.

В петък на кортовете в залата в Бърно излизат четирима българи в първия кръг на главната скица.
При дамите Мария Мицова ще играе против Наталия Перминова от Русия, на сингъл Даниел Николов против номер 5 Тома Руксел (Франция) и на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев против датчаните Йепе Бай и Микел Микелсен.

На шампионата вземат участие състезатели от 40 страни.