Австралийката Ашли Барти детронира миналогодишната шампионка Юлия Гьоргес (Германия) и

...

Барти прекърши Гьоргес, Ван Цян помете Мугуруса

Австралийката Ашли Барти детронира миналогодишната шампионка Юлия Гьоргес (Германия) и се класира за финала на шампионата по тенис на твърди кортове “WТА Елит Трофи " в китайския град Чжухай с награден фонд 2,35 милиона $.

Барти победи поставената под номер 5 Гьоргес с 4:6, 6:3, 6:2, откакто навакса сет недостиг и ранен пробив пасив във втората част. Австралийката направи серия от седем следващи гейма, с цел да изравни резултата и да поведе с 2:0 в третия сет, след което доминираше и до края.

В мача за купата тя ще играе против представителката на домакините Ван Цян. Цян, която размени в последния миг на полуфиналите получилата травма на лявото коляно Медисън Кийс (САЩ), се оправи изрично с испанката Гарбинье Мугуруса с 6:2, 6:0. Така тя стана първата китайка, която доближи до финала на конкуренцията.