Аталанта загуби по категоричен начин домакинството си на Ливърпул в

...

Аталанта съкрушен, новият герой на Ливърпул с хеттрик за мърсисайдци

Аталанта загуби по безапелационен метод семейството си на Ливърпул в среща от Група " D " на Шампионската лига.

Мачът завърши при показателното за случилото се на терена 0:5.

В същински воин за гостите се трансформира Диого Жота, записал хеттрик на сметката си за отбора.

Освен него точни за " алените " бяха още Мане и Мохамед Салах.

Днешният дуел значително отговори на въпроса дали италианците ще имат сили за ново класиране на елиминациите, откакто се трансфораха в една от приятните изненади през предишния сезон.

В 16-ата минута се стигна до откриването на резултата. По-скоро съгласно упованията, а и справедливо, то бе в интерес на гостуващия отбор.

Автор на гола бе Диого Жота, който до този миг бе и измежду най-дейните играчи на терена.
 Снимка 503695
Източник:

Последваха няколко противоречиви момента на терена, при които състезателите на британския отбор бяха по-емоционални в претенциите си към основния арбитър. Това, съчетано с настоятелността им в играта, докара до проявлението на няколко публични предизвестия.

Две от тях бяха вдигнати против Вайналдум и Джоунс.

Вместо обаче това да респектира и успокои гостите, те подвигнаха още повече оборотите.

Това докара до нов гол във вратата на домакините, още веднъж дело на Жота. Той се разписа за повторно след тъкмо 34 минути игра.
 Снимка 503706
Източник:

Само в границите на 2 игрови минути след почивката - сред 47-ата и 49-ата - гостите нанесоха нови два, съкрушителни удара по самочувствието на своите домакини.

Мане и Салах напълно отчаяха " синьо-черните ", като усилиха преднината на Ливърпул до 4 попадения.
 Снимка 503704
Източник:

Диого Жота ознаменува чудесната си вечер с хеттрик, откакто в 54-ата минута още веднъж бе прецизен за тима си.
 Снимка 503705
Източник:

Тук някъде Ливърпул понижи фрапантно оборотите, а и някои от основните настоящи лица бяха сменени от мениджъра на отбора и получиха заслужена отмора.

Така нова смяна в резултата нямаше и Ливърпул остава освен без изгубени точки на върха в класирането, само че към момента не е получил и попадение във вратата си.

Аталанта към момента има своите шансове, като разполага с 5 точки по-малко от днешния си противник.
 Снимка 503708
Източник:

В различен мач от тази група раздираният от проблеми със инфектирани с ковид състезатели Аякс победи Мидтиланд, част от който е и националът Божидар Краев с 2:1, с голове на Антъни и Тадич.