Асунсион. Отборът на Уругвай победи с 1:0 при гостуването си

...

Уругвай победи Парагвай като гост с гол на Суарес в световна квалификация

Асунсион. Отборът на Уругвай победи с 1:0 при гостуването си на Парагвай от 15-ия кръг на международните квалификации в зона " Южна Америка ". Двата отбора са директни съперници за последните две места, даващи право на присъединяване на Мондиала в Катар, тъй че триумфът на гостите е с двойна цена.

Луис Суарес означи гола в 50-ата минута, като гостите удариха и две греди посредством Луис Суарес и Диего Годин през първото полувреме. Това се оказа и единствения гол в мача, като Уругвай прибави скъпи три точки в актива си, като към този момент има 19 и най-малко краткотрайно се изкачи до 4-ото място в класиренто. Тази загуба остави Парагвай на 9-о място с 13 точки и на процедура без късмет за класиране на Световното.
Източник: focus-news.net