Арсенал спечели за седми път трофея Емирейтс Къп, който се

...

Арсенал победи Монако след изпълнение на дузпи и вдигна Емирейтс Къп за седми път

Арсенал завоюва за седми път трофея " Емирейтс Къп ", който се провежда годишно от спонсора на тима.

В тазгодишното издание на конкуренцията " артилеристите " се постановиха над френския Монако с 6:5 след осъществяване на дузпи. В постоянното време мачът приключи 1:1.

Гостите бяха тези, които първи стигнаха до гол в 31-вата минута посредством Юсуф Фофана, само че след единствено десетина минути Еди Нкетиа изравни след подаване на Габриел Мартинели.

Именно появяването на Нкетиа бе най-голямата изненада в състава на Арсенал, само че мениджърът Микел Артета прибегна до нея, защото минути преди старта на срещата стана ясно, че бразилският голмайстор на отбора Габриел Жезус има контузия в коляното.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени сериозен брой промени, а най-чистото състояние за гол се откри пред Монако още в 49-ата минута, когато Уисам Бен Йедер уцели дясната греда след центриране от фланга.

Така постоянните 90 минути приключиха без победител, което наложи осъществяването на дузпи. При тях и петимата реализатори за Арсенал вкараха, до момента в който за Монако пропуск направи японецът Такуми Минамино и това се оказа съдбовно.