Анкета сред личните лекари представя най-честите симптоми на коронавируса, както

...
Анкета сред личните лекари представя най-честите симптоми на коронавируса, както
Коментари Харесай

При загуба на обоняние вирусът протича по-леко


Анкета измежду персоналните лекари показва най-честите признаци на ковид, както и отношението на джипитата към лекуването по протокол. Според 90% от общопрактикуващите лекари, позитивният тест не е съображение за назначение на антибиотици. Данните показа пред Българска национална телевизия доцент Любомир Киров, ръководител на Сдружението на общопрактикуващите лекари.

Загубата на усет и подушване нормално е признак при по-леките случаи. Тази загуба може да продължи от една седмица до близо месец.

Допитването е стартирало на 22 ноември и в него са взели участие 700 персонални лекари.

" Ние сме сложили въпрос за антибиотиците и за всеобща наша наслада, резултатите демонстрират, че сътрудниците не злоупотребяват - на въпроса дали появяването на болестта е съображение за назначение на антибиотици към 90% са дали отговор " изрично не ", изясни до Киров. Според него, антибиотиците се сатанизират и назначението им в подобаващ миг е напълно обосновано.

Най-често срещаните първи признаци - това е температурата, като най-често проявяваната температура е 37,5 или 38 градуса. Тя нормално продължава сред 5 и 10 дни.

Загубата на усет и подушване не е толкоз рядко срещана, само че нормално се появява след третия ден. По-често се случва при младежи, само че го има и при възрастните. При загубата на усет и подушване болестта протича доста по-леко. Това може да продължи от една седмица до един месец, добави доцент Киров.

Според анкетата, хората се свързват с персоналните лекари сред втория и петия ден. Доцентът прикани да се обръщат към лекарите още на първия ден, тъй като това има значение за идентификацията на вируса. Вирусът навлиза по-плахо, по-елегантно в нас, само че пък проблемите, които може да сътвори, са големи, безапелационен беше доцент Киров.

Според анкетата, всеобщо общопрактикуващите лекари считат, че бързите антигенни проби би трябвало да бъдат използвани като еквивалент, т.е., пациентите да могат да бъдат приети в болница при затруднения, въз основата на тези проби.

Източник: duma.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР