Амбицираният отново да играе в евротурнирите тим на Борусия (Мьонхенгладбах)

...

Рафаел настрои мерника и за този сезон в Гладбах

Амбицираният още веднъж да играе в евротурнирите отбор на Борусия (Мьонхенгладбах) надигра Щутгарт с 2:0 вкъщи в първата среща от петия кръг на Бундеслигата, с което записа втори триумф. Първите си два гола за сезона в елита заби Рафаел, който през предходните акции беше измежду най-опасните футболисти на “жребчетата”. Бразилецът първо вкара в 57-ата минута, а по-късно беше прецизен и от дузпа в 74-ата.

Новаците не бяха на нужното равнище и сътвориха чиста заплаха едвам в заключителните минути, само че вратарят Тобиас Зипел сподели отличен инстикт.

За Щутгарт това е трета поредна загуба при посещение, до момента в който двете минали семейства бяха извоювани.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 5 кръг, вторник 19 септември  Борусия (Мьонхенгладбах) 2:0краен резулат  Щутгарт