Ълстър спечели празничното междупровинциално дерби на откриването с най-малка разлика

...

Куни вкарва 10 точки, докато Ълстър изпреварва Конахт

Ълстър завоюва празничното междупровинциално дерби на откриването с най-малка разлика над Конахт, триумфирайки с 20-19 на интонации от времето стадион Кингспан.

Две дузпи и две реализации от Джон Куни помогнаха на Ълстър да вземе четирите точки, Анди Уоруик и Ник Тимони с опити през първото полувреме, което приключи с водачеството на домакините с 14-7.

Конахт завоюва бонус точка за загуба след опити на Bundee Aki, Shamus Hurley-Langton и Shayne Bolton, само че към този момент изгубиха пет игри на отскок.

Две минути по-късно Ълстър беше отвън блоковете с отлична многофазова офанзива, която докара до Warwick гмурна се отблизо разстояние и Кууни осъществя.

Но Конахт изравни нещата в девет минути, когато Бънди Аки разруши отблизо разстояние, след което Джак Карти осъществя. Конахт си намерения, че имат още един опит малко по-късно, само че Болтън просто не можа да стигне до топката, преди тя да изчезне от чипа на Мак Хансен.

След това на 19-та минута Ълстър още веднъж вкара, този път...