Александър Везенков е явният претендент за най-добър играч на сезона

...

И най-добрата защита в Евролигата стана за смях срещу Везенков

Александър Везенков е явният кандидат за най-хубав състезател на сезона в Евролигата по баскетбол. 27-годишният ни национал поведе клубния си тим " Олимпиакос " към девета победа в 13 мача от началото на акцията, този път с разгромното 94:67 вкъщи против водача във краткотрайното класиране " Фенербахче ".

Турският гранд дойде в Гърция с реномето на най-добре защитаващия се тим в лигата, само че бе разпръснат от българското крило. Везенков стана най-резултатен за триумфа в " Двореца на мира и другарството " в Пирея с 21 т., 4 битки, 2 асистенции и 2 откраднати топки единствено за 24 мин. на терена.

При стрелбата Саша приключи 6/7 от зоната за две точки и 3/5 от тройката, като получи заслужена отмора в последните осем минути от последната четвърт. Водещият ни баскетболист завърши срещата с коефициент на потребно деяние от 27, донесъл му наградата за MVP в дуела.
Източник: segabg.com