36-годишният Джокович изостана с 0:2 сета в мача срещу сънародника

...

Джокович отново обърна след 0:2 сета и се класира за четвърти кръг на US Open

36-годишният Джокович изостана с 0:2 сета в мача против сънародника си Ласло Джере, само че го победи с 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3 след три часа и 48 минути игра, предават от БНР.

Заемащият второ място в международната класация Джокович за 38-и път завоюва петсетов дуел и за осми път стигна до успеха откакто е изоставал с 0:2 сета.

„ Надявам се, че почитателите са се наслаждавали на шоуто, тъй като за мен не беше доста занимателно. Това бе един от най-трудните мачове, които съм играл тук от години насам “, разяснява Джокович.

32-ият в схемата Ласло Джере затрудни оптимално сънародника си в първите два сета, които завоюва с по един пробив. В третата част обаче Новак Джокович излезе видоизменен, поведе с 5:0 и понижи изоставането си. Последна четвърти гейм, в който той проби четири пъти подаването на Джере и изравни, а в петата част дръпна с 3:0 и удържа задатъка си.

„ Да, поговорих малко със себе си пред огледалото. Даже ми стана смешно, тъй като в действителност бях сърдит от резултата. Трябваше да си подвигна духа “, призна Джокович за паузата след втория сет.

„ Започнах да играя малко по-агресивно, само че повярвайте ми, бях нервозен до последния удар “, добави той.

Съперник на Новак Джокович в четвъртия кръг ще бъде хърватинът Борна Гойо, който в профил Иржи Весели от Чехия с 6:4, 6:3, 6:2 в мач, траял два часа и седем минути.

Десетият подложен Франсис Тиафо от Съединени американски щати отстрани французина Адриан Манарино с 4:6, 6:2, 6:3, 7:6(6) и също доближи до четвъртия кръг, където го чака мач с Ринки Хиджиката. Тиафо осъществя единствено пет от своите 15 точки за пробив и сподели, че непредсказуемият жанр на 35-годишния Манарино го е затруднил.

Японецът Хиджикита пък се оправи със съпротивата на китайския представител Чжан Чжъчжън с 6:3, 6:3, 4:6, 6:3.

В напълно американски конфликт в четвъртия кръг 20-годишният Бен Шелтън ще се изправи против 14-ия в схемата Томи Пол, а още един американец Тейлър Фриц, девети подложен, ще играе против 21-годишния швейцарец Доминик Щрикер.

Томи Пол надви над испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:1, 6:0, 3:6, 6:3, а Бен Шелтън в профил руснака Аслан Карацев след 6:4, 3:6, 6:2, 6:0.

Щрикер преодоля французина Бенжамен Бонзи след 2:6, 7:5, 7:6(4), 3:6, 6:2 за три часа и 29 минути игра, до момента в който Фриц се нуждаеше от час и 27 минути, с цел да отстрани 18-годишния Якуб Меншик от Чехия с 6:1, 6:2, 6:0.
Източник: frognews.bg