Звездата на Наполи Виктор Осимен вкара един от головете за

...

След скандала с Наполи Осимен вкара за победа над Удинезе

Звездата на Наполи Виктор Осимен вкара един от головете за успеха на първенците над Удинезе с 4:1 вкъщи в мач от шестия кръг на Серия А. В предходните два дни сред голмайстора на неаполитанци и управлението на клуба се развихри скандал, откакто формалната Тик-Ток страница на Наполи разгласява две видеа, в които осмива нападателя след пропуснатата от него дузпа при равенството с Болоня през уикенда.

Впоследствие видеата бяха изтрити от мрежата, а сътрудникът на Осимен заплаши клуба със съд поради случилото се. Въпреки това Осимен стартира като титуляр против Удинезе на стадион " Диего Армандо Марадона " и вкара в 39-та минута за 2:0. Преди това Наполи получи дузпа, само че тя бе изпълнена от Пьотър Желински, който вкара от бялата точка. През втората част Квича Кварацхелия и Джовани Симеоне вкараха нови два гола за домакините, а Лазар Самарджич означи почетното попадение за Удинезе.

По този метод Наполи записа трети триумф от началото на сезона и към този момент заема пето място с 11 точки, пет по-малко от водача Интер. Вчера " нерадзурите " позволиха изненадваща домакинска загуба от Сасуоло с 1:2, откакто започнаха сезона с пет следващи триумфа. Така Интер към този момент дели върха с градския си противник Милан, който също има 15 точки след триумфа при гостуването си на Каляри с 3:1.