Защитаващата световната титла Дина Аверина спечели първите два златни медала

...

Дина Аверина взе титлата и на топка на Световното в София

Защитаващата международната купа Дина Аверина завоюва първите два златни медала на Световното състезание по художествена гимнастика в София.

Рускините взеха купата на обръч, Боряна Калейн и Катрин Тасева с четвърто и седмо място

Злато за Дина Аверина

Рускинята стана първа и на топка. Тя направи неточности в квалификациите, само че беше безупречна във финалните изигравания. На топка тя завоюва петата си международна купа, играейки със акомпанимент на " Петрушка " от Стравински. Съдиите оцениха осъществяването ѝ с 20.300 точки. Така тя наследи на трона на топка сестра си, която спечел през 2017 в Песаро (Италия). Двете близначки печелят всички трофеи след олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Друга рускиня, Александра Солдатова се класира втора. Тя водеше след квалификациите, само че изостана с две десети след Дина Аверина. Бронзът отиде на италиански адрес. С него се окичи италианката Александра Аджиурджиезе, която играе със акомпанимент на оповестената за македонска национална ария " Зайди, Зайди ".

Двете българки във край не можаха да реазлизират опциите си. Невяна Владинова влезе със седма оценка резервира позицията си. Катрин Тасева имаше четвърта оценак в квалифиакциите и хранеше огромни очаквания за орден. За страдание тя позволи съществени грешки и се класира осма със 17,600 точки.

Крайно класиране на топка на Световното състезание по художествена гимнастика в София: