За четвърти път в кариерата си Григор Димитров е на

...

Григор Димитров е на четвъртфинал на Australian Open след 3:0 срещу Тийм

За четвърти път в кариерата си Григор Димитров е на четвъртфинал на Откритото състезание на Австралия по тенис след безапелационна победа против третия в света австриец Доминик Тийм с 3:0 (6:4, 6:4, 6:0).

Австриецът изглеждаше изтощен и равнодушен след петсетовия си мач в предходния кръг. В петък той направи поврат от 0:2 до 3:2 против представителя на домакините Ник Кириос. Но въпреки всичко главната заслуга за изхода от днешния мач бе отличният тенис на българина, който съумя да наложи на съперника си своя темп и жанр на игра и да го в профил единствено за 2 часа и 2 минути.

Това бе четвърта победа на Димитров в шампионата без изгубен сет, трета поредна победа против Тийм и общо четвърти триумф в шестте досегашни мачове посред им.

Първите два сета на мача се развиха по подобен метод, като Тийм правеше първи пробив.

В първия сет българинът преодоля пасив от 1:3, само че взе идващите четири гейма и направи 5:3, с цел да завърши сета с 6:4.
Източник: mediapool.bg