Ювентус и Болоня играят при резултат 2:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Ювентус-Болоня 3:0, Милик със страхотен гол

Ювентус и Болоня играят при резултат 2:0 в мач от 8-ия кръг на Серия А.

Не бяха минали и 50 секунди, когато Мануел Локатели насочи първия удар в мача, само че топката профуча високо над вратата. В 13-та минута Уенстън МакКени бе оставен самичък в наказателното поле и стреля с глава след центриране отляво, само че топката попадна право в ръците на Скорупски.

В 24-та минута Ювентус реализира страхотна контраофанзива, при която Душан Влахович напредна с топка в крайници, даде хував пас вляво, а Филип Костич от относително дребен ъгъл съумя с презицен удар да преодолее вратаря на Болоня, с цел да открие резултата - 1:0. В 31-та минута Аркадиуш Милик стреля, откакто бе открит в наказателното поле от Алекс Сандро, само че ударът на поляка бе избавен от Скорупски.

В 51-та минута Милик получи положително подаване на към метър от вратарското поле, само че не съумя да уцели вратата и топката мина високо над напречната греда. В 59-та минута нова контраофанзива за Ювентус и нов гол. Страхотна композиция, при която Костич остави топката на Локатели, който отклони за Куадрадо, а той достави съвършеното центриране за Влахович, а сърбинът приключи с глава, с цел да удвои за " бианконерите ".

Само две минути по-късно Куадрадо опита ново подаване, Бонучи не съумя да реализира контакт с топката, само че Аркадиуш Милик стреля от въздуха, с цел да прониже за трети път вратата на Скорупски - 3:0. В 67-та минута Влахович бе изваден от Милик самичък против вратаря, сърбинът реши да копне топката зад Скорупски, само че не съумя да уцели вратата.

Стартови сформира:

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 3. Бремер, 6. Данило, 12. Алекс Сандро, 19. Леонардо Бонучи, 5. Мануел Локатели, 25. Адриен Рабио, 8. Уестън МакКени, 17. Филип Костич, 14. Аркадиуш Милик, 9. Душан Влахович

Треньор: Максимилиано Алегри