Юношеският национален отбор на България (родени 2001 година) отстъпиха на

...

България U18 отстъпи пред Гърция на мемориала Валентин Гранаткин

Юношеският народен тим на България (родени 2001 година) отстъпиха на Гърция с 0:2 (0:2) в мач за систематизиране на местата от 5-о до 8-о на шампионата Валентин Гранаткин. Българският тим изигра две радикално разнообразни полувремена, като преди почивката инкасира две попадения и несъмнено отстъпваше в играта. През второто полувреме след направените смени обстановките бяха съвсем напълно пред вратаря на Гърция Кристос Мандас. Гърците откриха резултата в 10-ата минута посредством Йоанис Факис, който от 10-ина метра засече центриране от дясно. Второто полувреме падна в 33-ата минута, а негов създател стана Панайотис Цимас след меле в наказателното поле. След почивката двете най-чисти положения се откриха пред Мартин Д. Петков и Георги Бабалиев, които обаче стреляха в навън. На 13-и юни в четвъртък България ще играе за 7-8 място против тима на Молдова. Любопитното е, че двата тима се срещнаха и в предварителната група и приключиха 0:0. Гърция и Иран ще спорят за 5-ото място. Състав на България: Виктор Николов, Тодор Петков (89- Рафаил Пърликов), Християн Петров, Кольо Станев (46- Ивайло Иванов), Йоан Бауренски, Патрик-Габриел Галчев (46- Димитър Стоянов), Александър Тодоров, Филип Колев (46- Денислав Ангелов), Филип Кръстев (46- Мартин Д. Петков), Мартин П. Петков (43- Петър Караангелов), Асен Дончев (66- Георги Бабалиев) жълти картони: Йоан Бауренски, Георги Бабалиев (България), Емануел Арванитис (Гърция)