Юношеският национален отбор на България до 17 години започна с

...

Юношите до 17 години разбиха Беларус

Юношеският народен тим на България до 17 години стартира с безапелационна победа с 3:1 над Беларус присъединяване си в обичайния другарски шампионат „ Виктор Баников “ в Украйна. Възпитаниците на Йордан Петков не оставиха подозрения в превъзходството си в нито един миг и можеха да се поздравят с още по-изразителен триумф.

„ Лъвчетата “ натиснаха противника още от първата минута и в средата на полувремето към този момент водеха с 3:0 след попадения на Кристиян Грозданов, Борислав Маринов и Роберто Райчев. До почивката резултатът можеше да набъбне още повече, само че Райчев и Антоан Стоянов пропуснаха от чиста позиция. През цялата първа част противникът не съумя да насочи прецизен удар към българската врата като се изключи попадението на Ахейев в продължението.

След почивката нашите не разрешиха на противника да вземе самодейността и узакониха заслужения си триумф.

Днес възпитаниците на Петков се изправят против Армения във втория си дуел от конкуренцията в група А на шампионата. Днес арменският отбор отстъпи с 0:4 на домакините от Украйна.