Юношеският национален отбор до 19 г. победи с 3:1 връстниците

...

България U19 спечели категорично втората контрола срещу Черна гора

Юношеският народен тим до 19 година победи с 3:1 връстниците си от Черна гора във втората инспекция сред двата отбора в Национална футболна база „ Бояна “.

Преди 3 дни отборът на селекционера Ангел Стойков се наложи с минималното 1:0, а през днешния ден съумя да навакса гол пасив и да се поздрави с експресивен триумф.

Първият късмет за нашия отбор се откри пред полузащитника на Интер (Милано) Никола Илиев, който стреля от фаул, само че топката се отби в страничната греда. Черна гора съумя да поведе в 26-тата минута след безредие в наказателното поле, при което Перишич се оказа най-съобразителен. Отговорът на „ лъвчетата “ обаче не закъсня и в 35-тата минута Даниел Хвойнев изравни след центриране от ъглов удар.

България продължи да бъде по-активният отбор на терена и след почивката разумно съумя да си обезпечи триумфа. В 71-вата минута резервата Петър Жабов чудесно се възползва от центриране от десния фланг и направи 2:1, а малко по-късно още веднъж той изпревари вратаря и откри мрежата, с цел да оформи крайния резултат.

Съставът на България: 1. Давид Борисов, 3. Теодор Иванов, 5. Валентин Петров, 6. Денис Динев (61 – 4. Несин Селим), 8. Красиан Колев (46 – 7. Георги Атанасов), 9. Борис Димитров (46 – 19. Николай Златев), 10. Никола Илиев (58 – 17. Павел Жабов), 14. Никола Царевски (46 – 13. Иван Величков), 16. Димитър Иванов (46 – 15. Мартин Максимов), 18 Даниел Хвойнев (58 – 20. Георги Чорбаджийски), 21. Николай Желязков (46 – 22. Виктор Атанасов).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 0:1 Перишич 26, 1:1 Хвойнев 35, 2:1 Жабов 71, 3:1 Жабов 78.
Източник: novinata.bg