Юношеските ни национали до 17 години продължават с отличните си

...

Втора убедителна победа за България U17 на германска земя

Юношеските ни национали до 17 години не престават с отличните си изяви по време на подготвителния лагер в Германия. Тимът на селекционера Марчо Дафчев надви над връстниците си от Пройсен Мюнстер с 3:1 в контрола, играна в Алверскирхен. Преди дни българите победиха и отбора на Вестфалия с 4:0

Двубоят, който се игра пред солидна родна агитка от деца от българо-немското учебно заведение "Ян Бибиян " в Мюнстер и техните родители, протече при съвсем цялостно предимство на младите "лъвчета ". С отлични изяви се прояви вратарят ни Иван Андонов, а нашите узакониха преимуществото си след почивката.

Първото попадение осъществя играчът на Ботев Пловдив Бисер Бонев незабавно след подновяването на играта, а 5 минути по-късно България провежда контраофанзива, при която Симеон Александров преодоля няколко футболисти на противника и откри Димитър Иванов, който повиши на 2:0.

В 61-вата минута Мартин Хайдаров направи резултата типичен. В самия край Пройсен Мюнстер съумя да върне едно попадение за крайното 3:1. Последната инспекция на България U17 в Германия е на 5 септември, четвъртък, от 19:00 часа против събирателен тим на Вестфалия.

Съставът на България: Иван Андонов, Алекс Маринов (46 Ц Константин Айдарски), Иван Алексиев, Тодор Петров, Пламен Цончев (52 Ц Мартин Хайдаров), Благовест Величков, Даниел Начев (52 Ц Димо Кръстев), Бисер Бонев (59 Ц Антон Бакалов), Мартин Сораков (46 Ц Димитър Иванов), Валентин Николов (52 Ц Мартин Смоленски), Симеон Александров.