Юлия Стаматова и Денислава Глушкова се класираха за втория кръг

...

Юлия Стаматова и Денислава Глушкова стартираха с победи на тенис турнир в Анталия

Юлия Стаматова и Денислава Глушкова се класираха за втория кръг на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 3 Стаматова завоюва без проблеми на старта против Маделиф Хагеман (Нидерландия) с 6:2, 6:1 за 87 минути.

По-късно през днешния ден българката и Пана Барта (Унгария) ще срещнат в първия кръг на двойки Жанел Рустемова (Казахстан) и Лиса Варул (Естония).

Глушкова, четвърта в схемата, отстрани Нока Юрич (Словения) след поврат с 4:6, 6:3, 6:3 за 3:13 часа. Българската загуби първия сет, само че в идващите два повеждаше надлежно с 5:2 и 3:1, с цел да стигне до триумфа.

В спор за място на четвъртфиналите Глушкова ще излезе против италианката Франческа Пейс.

Третата българка в конкуренцията Яна Стоянова отпадна в последния кръг на квалификациите на сингъл, само че по-късно през днешния ден ще играе на двойки дружно с Миряна Йованович (Сърбия) против представителките на домакините Лейла Елмаз и Еда Нуманоглу.