Юго Умбер спечели четвърта титла в кариерата си в професионалния

...

Юго Умбер триумфира в Метц след убедителна победа

Юго Умбер завоюва четвърта купа в кариерата си в професионалния тенис, откакто победи руснака Александър Шевченко с 6:3, 6:3 на финала на конкуренцията от сериите ATP 250 на родна земя в Метц.

До този миг Умбер имаше титли от Антверп и Оукланд през 2020-а, както от Хале през 2021 година.

Представителят на домакините, подложен под номер 4 в схемата, изигра мощен мач против дебютанта на край Шевченко, отразявайки единственото разиграване на руснака за пробив. Французинът направи първия си брейк в четвъртия гейм на първия сет и го отбрани на нула, след което взе сета с 6:3.

Във втората част Умбер пропусна два шанса за брейк при 2:2, само че това бе последния триумф на руснака на личен сервис. Французинът проби в седмия и в деветия гейм, в който постави завършек на срещата с втория си мачбол след 67 минути игра.
Източник: novsport.com