Ясен Петров подаде оставка секунди, след като България допусна срамна

...

ПОЗОР! Грузия унизи клетниците на Ясен, Петров подаде оставка след резила в Разград!

Ясен Петров подаде оставка секунди, откакто България позволи срамна загуба с 2:5 от Грузия в мач от Група 4 на Дивизия " С " на Лигата на нациите. Той показа, че след тежкото проваляне няма моралното право да остане отпред на " лъвовете ".

" Първо желая да благодаря на хората, които пристигнаха - те не заслужаваха това, което видяха. Ясно е - нямам моралното право да остана. Ще се разделим, което е напълно обикновено. Поемам цялата отговорност.

Дано пристигна различен човек, който да съумее да стимулира момчетата по най-хубавия метод. Това е последният ми мач. Направихме доста необясними неточности в отбрана. В един миг влязохме в мача, имахме шансове.

При 2:0 вкарваме гол, 40 секунди по-късно получаваме обикновен гол. Днес беше една от неприятните вечери за българския футбол.

Извинявам се на всички, които гледаха тази продукция. Надявам се идващите мачове момчетата да се вдигнат и да покажат по-добра игра ", показа Петров.

Иначе националният тим на България изживя една от най-тежките си футболни вечери в историята. “Лъвовете” изиграха доста слаб мач и бяха тотално посрамени от противника, който можеше да стигне и до по-изразителен резултат. В даденото от съдията продължение гостите пропуснаха и дузпа, а и имаха и още няколко положения.

За България осъществиха Атанас Илиев и Илиян Стефанов, до момента в който за гостите във вратата на Николай Михайлов вкараха Зурико Давиташвили, Буду Зивзивадзе, Квича Кваратскелия и Валери Казашвили. Също по този начин Андреа Христов пък си вкара автогол.

Ясен Петров заложи на вратата на Николай Михайлов, а пред него в отбрана действаха Иван Турицов, Андреа Христов, Антон Недялков и Едисон Йорданов. В халфовата линия бяха Тодор Неделев, Ивайло Чочев, Георги Миланов и Кирил Десподов. В офанзива пък се заложи на Атанас Илиев и Мартин Минчев. В съпоставяне с мача с македонците имаше две промени в състава ни. Йорданов размени Петко Христов, което обуслави и вътрешна рокада. Недялков вместо на левия бек стартира като централен бранител, а отляво бе точно Едисон. Другата смяна бе Минчев вместо Филип Кръстев.

Селекционерът на Грузия Вили Саньол заложи на скица с трима в отбрана пред вратаря Гьорги Лория - Давит Хочолава, Гурам Кашия и Отар Какабадзе. В халфората линия бяха Иракли Азарови, Ника Квеквескири, Гьорги Абуржаня, Соломон Квирквелия и огромната звезда Квича Кваратскелия. В офанзива бяха Зурико Давиташвили, подпомаган от Буду Зивзивадзе.

Срещата стартира кошмарно и още в четвъртата минута гостите поведоха. Кваратскелия центрира към Зурико Давиташвили с глава прати топката в горния ъгъл на Николай Михайлов за 1:0 в интерес на Грузия.

В 12-ата минута втори гол на противника бе анулиран поради засада. Буду Зивзивадзе бе изведен зад отбраната и съумя да преодолее Михайлов, само че страничният арбитър подвигна флага, а по-късно и ВАР удостовери решението му.

Три минути по-късно пристигна и първата заплаха в интерес на България. Грешка при изнасянето на топката от страна на гостите разреши на Чочев да напредне и да подаде към Десподов на чиста позиция, само че вратарят Лория излезе и блокира удара му.

В 31-ата минута Грузия означи втори гол. Иракли Азаров бе изведен добре в наказателното поле и след рикошет в Андреа Христов топката посети за повторно мрежата на Михайлов. Българите имаха искания към съдията, че преди офанзивата на гостите е трябвало да има нарушаване против Георги Миланов, само че реферът не обърна внимание, като даже сподели жълт картон на Десподов за митинги.

В идващите минути гостите продължиха да работят по-добре и на няколко пъти влязоха рисково в наказателното поле, а българските футболисти изглеждаха безпределно комплицирани. В последна сметка първите 45 минути завършиха с два гола задатък в интерес на противника.

На почивката Ясен Петров направи две смени, като в игра се появиха Петко Христов и Илиян Стефанов. Те се появиха на мястото на Едисон Йорданов и Георги Миланов.

Промените дадоха подтик на тима ни и пет минути след началото на втората част България понижи резултата. Турицов центрира чудесно към Илиев, който с глава осъществя.

Съвсем скоро обаче Грузия си върна задатъка от две попадение. Отлична триходова композиция остана неразгадана за българската отбрана и Зивзивадзе на празна врата направи 3:1 в интерес на отбора си.

В 58-ата минута пристигна и четвърти гол във вратата ни. Кваратскелия се пребори с Турицов в наказателното поле и бранителят го събори. Реферът уточни бялата точка и от дузпата пострадалият осъществя, макар че Михайлов позна ъгъла на осъществяването, само че не съумя да избави.

В 70-ата минута кошмарът стана още по-голям. Слисаната българска отбрана не съумя да разгадае по какъв начин Валери Казаишвили се оказа самичък против опразнената врата в дребното наказателно поле и единствено чукна топката, с цел да я вкара за пети път в мрежата ни.

В 83-ата минута България стигна до второ попадение. След центриране от ъглов удар Илиев стреля с глава, само че топката се удари в гредата. За благополучие тя се насочи към Стефанов, който я довкара във вратата.

В даденото от съдията продължение Грузия получи правото да извърши втора дузпа. Виктор Попов докосна с ръка едно центриране в наказателното поле и след обзор от ВАР арбитърът уточни бялата точка. Ника Квиквескири обаче бе " благосклонен " и нацели гредата, с цел да спести още един гвоздей на унижението за българския тим.

Така България значително загуби възможностите си да гони първата позиция в групата на Лигата на нациите. Към момента нашите са с една точка след първите два мача, до момента в който Грузия е с шест. Северна Македония пък е втори с четири. На дъното е Гибралтар без актив.

БЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов, 8. Тодор Неделев, 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов, 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 22. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Филип Кръстев, 5. Виктор Попов, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов

ГРУЗИЯ: 1. Лория, 3. Хочолава, 4. Кашия, 2. Какабадзе, 15. Азаров, 16. Квеквескири, 6. Абружаня, 5. Кверквелия, 7. Кваратскелия, 18. Зивзивадзе, 9. Давиташвили

Резерви: 12. Мамардашвили, 17. Купатадзе, 8. Казаишвили, 10. Китеишвили, 11. Лобжанидзе, 13. Кобахидзе, 14. Гиорбелидзе, 19. Алтунашвили, 20. Мамучашвили, 21. Гвилия, 22. Микаутадзе, 23. Двали
Източник: lupa.bg