Всеки четвърти българин или 25% от населението би емигрирал, ако

...
Всеки четвърти българин или 25% от населението би емигрирал, ако
Коментари Харесай

Всеки четвърти българин би емигрирал

Всеки четвърти българин или 25% от популацията би емигрирал, в случай че има нужните документи за това. А повече от половината българи желаят да останат да живеят в България. 

Данните са от последното проучване на агенциите на световната Асоциация   " Галъп интернешънъл ".

Изследването е направено в 57 страни. Според проучването  67% от хората искат да останат в България. А тенденцията при желанието за емиграция се резервира. 25% от населението би напуснало страната, ако има нужните документи за това. Сходен е процентът на желаещи да емигрират в Испания, Нидерландия и Австрия. За съпоставяне, в прилежащите ни  Гърция и Северна Македония 40% от хората имат желание да изоставен страната си. 

Нагласите в страната ни са в сходство със междинните за Европейски Съюз. Там приблизително всеки трети би предпочел при опция да живее в друга страна. 59% от европейците пък избират да останат в страната, в която са и в този момент.

Обяснението за настройките у нас може да се дължи частично на продължителната десетилетна миграция към страните от Западна Европа и Северна Америка от 90-те години насам, довела до обстановка, в която, който е поискал живот в чужбина, към този момент е отпътувал. Фактори като опция за отдалечена работа, повишение на виталния стандарт и достъп до услуги, метод на живот и артикули, не по-различни от тези в останалите страни от Европейски Съюз обаче, също не са за подценяване.

През последните години се следи и известна смяна на миграционните настройки в страната ни като цяло – резервират се високи равнищата на предпочитание за пътешестване в чужбина за обучение, развиване, подготовка, повече сигурност и по-високи приходи, само че не толкоз и за мигрирането за непрекъснато в друга страна. Животът в чужбина, въпреки и прелъстителен, придобива контури за съответен времеви небосвод – по-скоро подвижност, да вземем за пример при опциите за пътешестване в Европейски Съюз, а не миграция като съдбовно решение за живота, допълват от организацията.

На световно равнище 36% от запитаните по света желаят да мигрират. Както се чака, най-много младежите в затруднена икономическа обстановка са измежду евентуалните мигранти. 59% дават отговор, че биха предпочели да останат, където са, а останалите не могат да преценяват.

 
Източник: euronewsbulgaria.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР