Волейболният шампион при мъжете Хебър (Пазарджик) спечели Суперкупата на България

...

Хебър спечели Суперкупата на България

Волейболният първенец при мъжете Хебър (Пазарджик) завоюва Суперкупата на България след победа с 3:1 (25:15, 25:14, 21:25, 27:25) гейма против вицешампиона от предишния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас). Сблъсъкът се организира в зала " Сила " в Пловдив.

Двата отбора изиграха забавен дуел, в който Хебър бе по-добрият тим и справедливо стигна до трофея, който е трети за клуба в историята. Срещата бе белязана от противен случай, защото в решаващите моменти на четвъртия гейм основният арбитър Константин Йовчев колабира и се наложи лекарите на двата тима да му окажат първа помощ.

Играчите на старши треньора Камило Плачи стигнаха до ранен задатък от 6:3 в първия гейм, след което съумяха да усилят преднината си до 13:6 и не изпуснаха самодейността до края, с цел да затворят частта при 25:15.

Тимът от Пазарджик стартира мощно и втория гейм. „ Тигрите “ поведоха с 5:2 точки, което принуди играещият старши треньор на Нефтохимик Иван Станев да изиска спиране, само че след него задатъкът на Хебър се повиши на 10:4. Шампионите продължиха да преобладават и отвориха преднина от 11 точки при 22:11, а малко по-късно затвориха втората част след 25:14.

Между втория и третия гейм почитателите в зала " Сила " в Пловдив имаха опция да се насладят на първото в България „ Шоу сред геймовете “, в което музикалната групата Deep Zone Project изпя някои от най-популярните си песни.

След 20-минутното спиране стартира и третият гейм, в който Нефтохимик започва по-концентрирано и поведе с 4:1, само че Хебър обърна до 7:6 в своя изгода след сполучлива офанзива на Тодор Алексиев. Двата отбора продължиха да бъдат равностойни, само че в средата на гейма мощна серия на бургазлии отвори задатък от 17:12 в интерес на отбора, воден от Иван Станев. Нефтохимик съумя да удържи преднината си до края на третата част и понижи изоставането си след триумф с 25:21 в третия гейм.

Четвъртата част стартира равностойно. Двата тима вървяха точка за точка до 6:6, когато Нефтохимик съумя да запише серия от 3 безответни точки, което принуди Камило Плачи да изиска спиране. След него отборът от Пазарджик навакса изоставането си и поведе при 11:10. Последва серия от сполучливи офанзиви от двете страни на мрежата, само че три следващи неверни отигравания от състава на Хебър разреши на бургазлии да поведат с 17:14. „ Тигрите “ обаче съумяха да извърнат и да поведат с 21:19 след серия от положителни сервиси на Якопо Масари. В решителната част от гейма Нефтохимик изравни при 24:24.

Двата отбора си размениха по една още една точка, когато последва противен случай. Главният арбитър на срещата Константин Йовчев колабира и се наложи лекарите на двата тима да му оказват първа помощ. Така до края на срещата вторият арбитър Чавдар Манев го замести. След подновяването на играта Хебър завоюва две поредни точки и затвори мача след 27:25.

Най-резултатен за триумфа на отбора от Пазарджик стана Трифон Лапков с 24 точки, а 16 добави Тодор Алексиев.

За Нефтохимик най-полезен беше Аксел Трухчев с 11 точки.

Финал за Суперкупата на България по волейбол за мъже:

Хебър (Пазарджик) – Нефтохимик 2010 (Бургас) - 3:1 (25:15, 25:14, 21:25, 27:25)

Стартов състав на Хебър (Пазарджик): Александер Туш, Трифон Лапков, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро;

Стартов състав на Нефтохимик 2010 (Бургас): Любослав Телкийски, Матей Михайлович, Аксел Трухчев, Георги Петров, Петър Бъчваров, Душан Лопар - Ивайло Лалов-либеро.
Източник: skandal.bg