Волейболният шампион Нефтохимик загуби и втория си мач от третия

...

"Нефтохимик" отпадна в квалификациите на волейболната Шампионска лига след загуба с 0:3 от германци

Волейболният първенец " Нефтохимик " загуби и втория си мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският отбор отстъпи с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25) оред немския " Фридрисхафен " за 75 минути.

В първата среща на българска земя " Нефтохимик " загуби с 1:3 и се нуждаеше от чиста победа или 3:1, с цел да вкара дуела в златен гейм. Нито за миг " Нефтохимик " не беше на равнището на противника си и не можа да поведе при нито една от техническите паузи. От самото начало на дуела германците диктуваха протичащото се на полето.

Първият гейм приключи единствено за 22 минути при 25:12. Втората техническа пауза пристигна при 16:11 за " Фридрисхафен ", а до края на частта българският отбор означи единствено една точка.

В идващите два гейма възпитаниците на Найден Найденов пробваха да бъдат по-конкурентни, само че не съумяха. Най-резултатен за " Фридрисхафен " беше Давид Созенхаймер с 13 точки. За българския състав Валентин Братоев означи 15, а с осем се регистрира Александър Стаценко.

We are 4 for 4 today, as @vfbvolleyball also win their second Leg 3-0. They will be featured in Friday's Draw for the Fourth Round. Neftohimic 2010 BURGAS move to the #CEVCupM, where they will play Dukla Liberec for a spot in the 8th Finals. #CLVolleyMpic.twitter.com/F12q1O0HVl
— CEV Champions League (@CEVolleyballCL) November 12, 2017

След провалянето българският първенец ще продължи присъединяване си във втория по мощ шампионат – Купата на европейската конфедерация (CEV).

Там " Нефтохимик " ще срещне чешкия " Дукла " (Либерец) на 1/16-финалите. Първият мач е на 7 декември в Чехия, а вторият е в Бургас сред 19 и 21 декември.
Източник: dnevnik.bg