Волейболният шампион на България за жени Марица Пловдив записа петата

...

Марица Пловдив мина и през ДКС Варна за пети пореден успех в НВЛ

Волейболният първенец на България за дами Марица Пловдив записа петата си поредна победа в тазгодишното състезание, откакто надигра като посетител състава на ДКС Варна с 3:0 (25:11, 25:7, 25:17) в среща от 5-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс.

Пловдивчанки преобладаваха напълно в зала " Младост-ДКС " във Варна, като в първия гейм поведоха с 10:4, стигна се до 18:9, а първата част девойки на Борислав Крачанов завоюваха след 25:11.

Във втората част шампионките завоюваха първите 14 разигравания по пътя си към триумфа с 25:7.

В началото на третия гейм домакините поведоха с 4:1, само че пловдивчанки бързо изравниха за 7:7 и по-късно завоюваха пет следващи точки, с цел да поведат с 12:7. Мачът пък завърши в тяхна изгода след 25:17.

Следващият мач от НВЛ за шампионките е ново посещение този път на Левски (София) на 3 декември (събота) от 18.00 часа, до момента в който тимът на Варна също ще гостува в София, само че на новака в елита Хектор.