Волейболният отбор на Славия постигна втора победа във втората осмица

...

Славия с втора победа във втората осмица на Суперлигата

Волейболният тим на Славия реализира втора победа във втората осмица на Суперлигата, откакто се наложи като хазаин над Черно море (Варна) с в отсрочен мач от 3-ия кръг, игран довечера в зала " Панайот Пондалов ".

Така " белите " остават 7-и във краткотрайното класиране с 6 точки след 2 победи и 7 загуби. Черно море пък е на 6-о място с 9 точки след 3 победи и 5 загуби, само че и мач по-малко. В постоянния 10-и кръг Славия ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора), а варненци са домакини на Дунав (Русе). И двете срещи са в петък (12 февруари) от 18,00 часа.

Първата част мина напълно под диктовката на Славия за крайното 25:13. Във втория гейм " белите " разрешиха на Черно море да вземе нещата в свои ръце и 1:1 след 25:21. Това обаче не повлия на представянето в идната част, в която от Славия бяха още веднъж безапелационни - 25:16. Мобилизирани от изоставането си, играчите на Юлиян Тупанков започнаха стремително в четвъртия гейм. " Белите ", обаче, не дадоха повече шансове на съперника и се поздравиха с успеха след 25:21 и 3:1.

Над всички за Славия бе Васил Николов със страхотните 29 точки (3 блока, 2 аса, 56% успеваемост в офанзива и 86% положително посрещане) за успеха. За отбора Черно море Кристиян Димитров завърши с 14 точки (1 блок, 43% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане).

СЛАВИЯ: Борислав Николов 5, Деян Тодоров 11, Апостол Боянов 13, Васил Николов 29, Цветослав Николовски 11, Виктор Бодуров 7 - Алекси Мицев-либеро (Денислав Христов-либеро)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 3, Петър Петров 7, Кристиян Димитров 14, Иван Манолов 12, Борис Начев 8, Красимир Митев 4 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов 1, Ивайло Колев, Иван Йорданов, Даниел Вълев, Кристиян Стефанов, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ.