Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записаха втора поредна победа в

...

Пирин отнесе Миньор

Волейболният тим на Пирин (Разлог) записаха втора поредна победа в Суперлигата на България. Играчите на треньора Северин Димитров надиграха изрично вкъщи Миньор (Перник) с 3:0 (25:11, 25:16, 25:21) в мач от 2-ия кръг на шампионата.

Така Пирин има 2 победи от 2 мача и 6 точки. За перничани това пък бе втора поредна загуба. В идващия промеждутъчен 3-и кръг разложани ще гостуват на първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас), до момента в който Миньор е хазаин на Черно море (Варна). Срещите са във вторник (17 октомври) от 18,30 часа.

Домакините от Пирин изцяло направляваха играта през първите два гейма, които завоюваха безапелационно след 25:11 и 25:16. Впоследствие перничани съумяха да поведат и да запазят преднината си доникъде на третата част, когато разложани още веднъж набраха инерция и излязоха от обстановката - 25:21 и 3:0.

Най-полезен за Пирин бе Костадин Гаджанов с 13 точки ( 7 блока!!! , 1 ас и 62% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Миньор Иван Дамянов осъществя 15 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:11, 25:16, 25:21)
ПИРИН: Стилиян Асенов 7, Илиян Преспов 8, Георги Елчинов 4, Благовест Катранджиев 6, Костадин Гаджанов 13, Мартин Кръстев 7 - Петър Каракашев-либеро (Радослав Попов 9)
Старши-треньор: Северин Димитров
МИНЬОР: Павел Иванов, Иван Дамянов 15, Пламен Драгиев 2, Ивайло Иванов 2, Стефан Чавдаров 9, Кристофър Петров 2 - Методи Методиев-либеро (Божидар Славчев, Николай Грахлиов, Александър Петров, Мартин Цветков, Георги Стоянов 8, Виктор Костадинов, Юлиан Петров-либеро)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.

Статистика: Иван Ясенов (скаутмен на Пирин)

Снимка: BGvolleyball.com