Волейболният отбор на Монтана записа 5-а поредна и общо 12-а

...

Монтана удари Левски в дербито на Суперлигата

Волейболният тим на Монтана записа 5-а поредна и общо 12-а победа в Суперлигата на България, откакто се наложи вкъщи над Левски с 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22) в дербито на междинния 17-и кръг, играно довечера пред към 500 фенове в зала " Младост ".

Така монтанчани останаха на 3-о място във краткотрайното класиране с 12 победи, 5 загуби и 34 точки. Левски продължава да е 4-и с 11 победи, 5 загуби и 31 точки, само че преди изиграването на останалите мачове от кръга на следващия ден. В идващия, постоянен, 18-и кръг Монтана ще гостува на коравия отбор на Пирин (Разлог), до момента в който " сините " са домакини на слабака Дея спорт (Бургас).

Първият гейм на срещата стартира по-добре за домакините от Монтана, които бързо поведоха с 6:2 след мощни изяви на Аспарух Аспарухов и Виталий Бондар, което накара треньорът на " сините " Владимир Николов да изиска тайм-аут. Това даде резултат и Левски понижи до 6:5 след две мощни офанзиви на Иван Петров и Гордън Люцканов и ас на разпределителя Делчо Раев. Левскарите даже съумяха да изравнят при 9:9 след страховит блок и пусната топка на шотландския център Марк МакГивърн, след което дръпнаха с 10:9 след контра на Смилен Мляков. Разликата леко набъбна до 13:11 след ас на Иван Петров. Преднината на Левски стана 16:12 след две неточности на Златко Кьосев и Бондар от домакините. Монтана реагира и стопи пасива си до 16:15 при сервиси на Бондар, а по-късно стигна до 17:17 след мощен ас на Аспарухов. Двата отбора продължиха да се борят за всяка топка и точка до 26:26, като на няколко пъти си разменяха водачеството, само че в последна сметка Монтана измъкна гейма при първата си опция с 28:26 след два страхотни блока на влезлия като запаса Тодор Вълчев и Иван Латунов.

В началото на втората част Левски дръпна с 4:0 след няколко неточности на монтанчани. Въпреки тайм-аута за Даниел Пеев, последва отлична обсада на Теодор Богданов за 5:0. Монтана съумя да понижи леко изоставането си при 9:6 след офанзива и мощен ас на Аспарух Аспарухов, а по-късно до 12:10 след директна точка от начален удар на Тодор Вълчев. Резултатът даже стана 13:12 след ас на Иван Латунов. Играта продължи точка за точка до 17:16, след което домакините изравниха при 17:17 след блок на Латунов. " Сините " незабавно поведоха още веднъж с 20:17 след офанзива на Смилен Мляков последвана от сполучливо нахлуване и обсада на Гордън Люцканов. Монтана за следващ път стопи пасива си до 22:21 след ас на украинския диагонал Виталий Бондар, което принуди Владо Николов да вземе спиране. Това даде резултат и Левски съумя да затвори гейма в своя изгода при 25:22 след неточност от сервис на Монтана, с което изравни резултата на 1:1.

Монтана поведе на старта на третия гейм с 5:2 след две сполучливи офанзиви на Аспарух Аспарухов и мощен ас на Виталий Бондар. Независимо от напъните на Левски, монтанчани резервираха преднината си и дори я усилиха до 12:7 след два аса на Златко Кьосев и неточност на разпределителя на " сините " Делчо Раев. Левскарите още веднъж се пробваха да стопят изоставането си, само че домакините резервираха преимуществото си до 16:11 след блок-аут на Аспарухов. Монтана продължи да води до 20:14, след което умерено завоюва гейма с безапелационното 25:16 след бърза офанзива през центъра на Иван Латунов и отличен блок на Аспарухов.

Четвъртата част потегли по-добре за Левски, който поведе с 4:2. Постепенно Монтана обърна до 9:7 в своя изгода след офанзиви Златко Кьосев и Виталий Бондар и два аута на Иван Петров и Марк МакГивърн от " сините ". Левски незабавно изравни при 9:9. Играта продължи изцяло равностойно и точка за точка до 13:13, след което левскарите дръпнаха с 16:13 след неточност на домакините, ас на Теодор Богданов и пусната топка на Марк МакГивърн през центъра. Монтана съумя да стигне до 16:16 след офанзива на Кьосев, единична обсада на Иван Латунов и мощен ас на Стефан Чавдаров. Последваха два мини обрата и 18:17 за " сините " след ас на Смилен Мляков. Разликата стана 20:18 след директна точка от сервис на влезлия като запаса Трифон Лапков. Грешка на Лапков и бомбен ас на Кьосев и 20:20. Силна контра на Аспарух Аспарухов и навън на Иван Петров и 22:20 за Монтана. Левски изравни незабавно за 22:22 след отлична обсада на Делчо Раев. Домакините стигнаха до мачбол при 24:22 след нова офанзива на Аспарухов и навън на Гордън Люцканов, след което завоюваха гейма с 25:22 след блок на Чавдаров, а с това и мача с 3:1.

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22)
МОНТАНА : Сергей Андриевский, Виталий Бондар, Аспарух Аспарухов, Златко Кьосев, Иван Латунов, Стефан Чавдаров - Кристиян Петров-либеро
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Смилен Мляков, Гордън Люцканов, Иван Петров, Теодор Богданов, Марк МакГивърн - Ивайло Лалов-либеро
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.