Волейболният отбор на Монтана остана непобеден в Суперлигата на България,

...

Монтана остава непобеден след драма срещу Добруджа

Волейболният тим на Монтана остана непобеден в Суперлигата на България, откакто записа 6-а поредна победа. В извънредно трагичен конфликт волейболистите на Монтана надвиха като посетители на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:10) в среща от 6-ия кръг, играна довечера в зала " Добротица ".

Така монтанчани останаха еднолично отпред във краткотрайното класиране с 6 победи от 6 мача и 16 точки. Добруджа пък е 6-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки, с колкото е и 7-ия Черно море. В идващия 7-и кръг Монтана е хазаин на Хебър (Пазарджик), а добричлии гостуват на Тетевен Волей.

Домакините от Добруджа взеха първия гейм след 25:23, само че играчите на Монтана стигнаха до цялостен поврат и 2:1 в своя изгода след 25:21 и 25:22. Добруджанци започнаха стремително в четвъртия гейм и поведоха с 8:1, а по-късно и с 13:4. Треньорът на Монтана Даниел Пеев бе изпъден за оборване на съдийско решение. Силна серия от сервис на младежкия национал на Русия Кирил Клец понижи разликата до 4 точки – 13:9. В края на гейма Монтана съумя да се приближи единствено на точка при 19:18, само че нямаше сили за повече. Ас на Денис Чавдаров постави точка на разногласието и прати мача в тайбрек след 25:22. Трябва да отбележим, че треньорът на Добруджа Петър Пенев също не бе на скамейката поради наказване и изгледа дуела от трибуните. Решителния пети гейм стартира равностойно, само че след 4:4 Монтана взе преднина от 4 точки – 8:4. Въпреки, че домакините понижиха изоставането си до 8:9, гостите не разрешиха ново тъждество в гейма и завоюваха с 15:10 и 3:2.