Волейболният отбор на Монтана обърна и се наложи над Марек

...

Монтана обърна Марек по пътя към първата осмица

Волейболният тим на Монтана обърна и се наложи над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22) във втория си мач от Група 4 от квалификационните шампионати за установяване н първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21, игран довечера в зала " Младост ".

По този метод монтанчани записаха втора победа и оглавиха краткотрайното класиране с 6 точки. Утре (21 октомври), в последния ден на шампионата, Монтана има относително елементарен мач против младежкия състав на Славия, като пътят към първото място към този момент е единствено условност. Марек пък е с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и Ботев (Луковит), като на следващия ден двата отбора ще играят за второто място и за преимущество в очертаващия се плейоф посред им. Срещите са надлежно от 18,30 и 16,00 часа.

Марек започва по-стабилно в първия гейм на мача, до момента в който домакините нямаха същата убеденост. Дупничани започнаха да диктуват играта, а Монтана играеше ролята на догонващ. Това се резервира и Марек завоюва първия гейм след 25:21. В идващите две елементи домакините откриха правилния темп и бяха водещите на полето, като поведоха с 2:1 след 25:20 и 25:19.

Играчите на Виктор Карагьозов не се отхвърлиха и в четвъртата част още веднъж щурмуваха, като водеха до 16:14. В този миг по-добрият сервис на Монтана и положителните осъществявания на обсада си споделиха думата и домакините изравниха. Равенството се резервира до 22:22, след което монтанчани съумяха да завоюват гейма с 25:22 след сполучлива обсада, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Монтана бе съветският диагонал Максим Сапожков със страхотните 26 точки (4 аса, 1 блок и 57% успеваемост в атака) за успеха. Радослав Попов (1 блок, 1 ас, 52% успеваемост в офанзива и 47% положително посрещане) и Златан Йорданов (1 блок, 1 ас, 42% успеваемост в офанзива и 76% положително посрещане) прибавиха по 13 точки за триумфа.

За Марек Димитър Дулчев (2 блока, 1 ас и 57% успеваемост в атака) и Калоян Балабанов (2 блока, 61% успеваемост в офанзива и 81% положително посрещане) осъществиха 15 и 13 точки.

Снимки: Facebook на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League