Волейболният отбор на Дунав (Русе) постигна 6-а победа в Суперлигата

...

Дунав пребори Славия в изтеглен мач от Суперлигата

Волейболният тим на Дунав (Русе) реализира 6-а победа в Суперлигата на България за мъже, откакто обърна и се наложи като посетител над Славия с 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:15) в изтеглен мач от 16-ия кръг, игран довечера в зала " Панайот Пондалов ".

По този метод русенци са на 8-о място във краткотрайното класиране с 6 победи, 9 загуби и 18 точки, само че и среща по-малко. Славия продължава да е последното 12-о място с едвам 1 победа, 15 загуби и 2 точки. Утре (12 февруари) от 18,00 часа пък Дунав ще изиграе отсрочения си мач от 14-ия кръг против ЦСКА в зала " Васил Симов ".

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което Славия поведе безапелационно. Впоследствие, играта продължи точка за точка, като това се резервира до 16-а точка. Играчите на Северин Димитров още веднъж излязоха напред и взеха гейма след 25:23. Във втората част " белите " имаха преимущество, само че Дунав съумя да ги настигне и да обърне резултата. До края Славия се приближи на точка, само че в последна сметка резултатът бе подравнен след 25:20 за русенци.

До средата на третия гейм гостите от Русе преобладаваха, след което се завърза конспирация и " белите " още веднъж взеха превес. Дунав, обаче, сподели темперамент и усилиха задатъка си след 25:22. Четвъртата част протече напълно под диктовката на Дунав и те взеха успеха след безапелационното 25:15.