Волейболният национал Николай Пенчев и неговият ОНИКО (Варшава) изравниха резултата

...

Силен Ники Пенчев с 10 точки и MVP! ОНИКО изравни полуфинала срещу Ястржембски

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият ОНИКО (Варшава) изравниха резултата в полуфиналния плейоф в полската Плюс Лига против Ястржембски Венгел (Ястржембие-Здруй), откакто ги надиграха изрично като посетители с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) в мач №2 от серията, играна нощес пред над 3100 фенове.

Така ОНИКО взеха реванш за домакинската загуба с 1:3 гейма в първата среща преди три дни и изравниха плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Третата решаваща среща сред двата отбора ще бъде в сряда (24 април) от 21,30 часа българско време във Варшава.

Ники Пенчев игра мощно цялостен мач за своя отбор, осъществя 10 точки (1 блок, 2 аса, 58% успеваемост в офанзива и 47% положително посрещане) за триумфа и бе разгласен за най-полезен състезател (MVP) на мача . Най-резултатни за ОНИКО станаха Ян Новаковски (4 блока и 53% успеваемост в атака) и Пьотър Лукашик (1 блок, 56% успеваемост в офанзива и 32% положително посрещане) надлежно с 12 и 11 точки за успеха. Дебют за отбора направи и новото попълнение Мачией Музай, който размени в състава контузената звезда Бартош Курек. Музай влезе като запаса във втория и третия гейм и се регистрира с 4 точки (1 блок и 60% успеваемост в атака).

За домакините от Ястржембски немският национал Кристиян Фром приключи с 15 точки (1 блок, 2 аса, 50% успеваемост в офанзива и 64% положително посрещане).

ЯСТРЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТРЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) - ОНИКО (ВАРШАВА) 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)
ЯСТРЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ: Лукаш Кампа 1, Давид Конарски 12, Кристиян Фром 15, Жулиен Линеел 11, Давид Гуня 6, Пьотър Хайн 7 - Якуб Попивчак-либеро (Якуб Буцки, Павел Русек, Никодем Волански)
Старши треньор: РОБЕРТО САНТИЛИ.
ОНИКО: Антоан Бризар 6, Шарън Върнън-Евънс 4, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 10 , Пьотър Лукашик 11, Ян Новаковски 12, Анджей Врона 7 - Дамян Войташек-либеро (Мачией Музай 4, Грейъм Виграс 1, Матеуш Яниковски)
Старши треньор: СТЕФАН АНТИГА.