Защитаващият титлата си тим на Канада започна с победа участието

...

Канада започна с победа защитата на титлата си от световното първенство по хокей на лед

Защитаващият купата си отбор на Канада стартира с победа присъединяване си на международното състезание по хокей на лед в Чехия.

В дуел от група " А " в Прага " кленовите листа " се постановиха над Англия с 4:2 (1:1, 3:0, 0:1). Два гола за триумфа на канадците вкара звездата на Чикаго Блекхоукс Конър Бедард, а останалите два бяха дело на Майкъл Бънтинг и Брендън Хегел.

Изненадващо британците бяха тези, които откриха резултата в осмата минута на мача, само че задатъкът им се задържа единствено 30 секунди, преди Бънтинг да изравни в ответната офанзива.

Световните първенци имаха най-голямо превъзходство във втората третина, в която първо Хегел им даде преднина, а по-късно Бедард повиши до 4:1 с двете си попадения.

В последната част на мача британците редуцираха изоставането си с гол на бранителя Бен О`Конър, само че за повече европейският отбор нямаше сили.

В другия мач, игран по същото време в Острава, Казахстан се наложи с 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) над Франция.

Енцо Кантагало даде преднина на " петлите " след тъкмо 120 секунди игра, само че още до края на първата третина Казахстан обърна резултата с попадения на Роман Старченко и Максим Мухаметов. Крайното 3:1 бе завършено от Кирил Савицки малко преди края на втората третина.