Селтик се доближи до трета поредна титла в шотландската Висша

...

Селтик има шест точки преднина с победа с 2-1 над Рейнджърс с 10 играчи

Селтик се приближи до трета поредна купа в шотландската Висша лига, когато победиха Рейнджърс с 10 играчи с 2-1 в наситено със събития дерби на Old Firm в събота за сътвори преднина от шест точки в горната част на таблицата.

Мат О'Райли изведе домакините напред в 35-ата минута с удар с левия крайник от границата на наказателното поле, който преодоля вратаря в неговата покрай греда, преди бранителят на Рейнджърс Джон Лундстрам да вкара центриране на Дайзен Маеда в личната си врата три минути по-късно, с цел да удвои преднината на Селтик.

Рейнджърс понижи преднината на Селтик две минути по-късно, когато Сириел Десерс стреля с глава от близко, само че нещата се получиха по-лошо за тях преди почивката с Лундстрам, изпъден за стадс-ъп предизвикателство против Алистър Джонстън.

Джак Бътланд избави дузпа на О'Райли в 55-ата минута, с цел да резервира втория Рейнджърс в играта, само че това не беше задоволително, с цел да попречи на Селтик да доближи 87 точки след два мача преди края.