Волейболистите на Пирин (Разлог) ще играят в първата осмица на

...

Пирин в първата осмица на Суперлигата след страхотен обрат срещу Берое

Волейболистите на Пирин (Разлог) ще играят в първата осмица на Суперлигата през сезон 2020/21, откакто направиха страховит поврат от 0:2 до крайното 3:2 (14:25, 18:25, 25:19, 25:20, 15:10) като посетители на Берое 2016 (Стара Загора) в плейофен мач, игран довечера пред едвам към 100 фенове в зала " Иван Вазов ".

По този метод разложани записаха втора победа над Берое, откакто преди дни се постановиха със същия резултат в Група 3 от квалификационните шампионати в Добрич. Така Пирин ще играе в първата осмица на шампионата, а старазагорци, които са новаци в елита, във втората.

Първите два гейма минаха напълно под диктовката на домакините от Берое, като не срещнаха сериозен отпор от Пирин. В третата част играта вървеше равностойно до 12;12, след което разложани се " отпушиха " и дръпнаха в резултата. До края разликата остана постоянна и те понижиха пасива си на 1:2 гейма след безапелационното 25:19. Четвъртата част мина още веднъж под диктовката на Пирин и срещата влезе в тайбрек след 25:20. Там двата тима бяха равностойни до 5:5, след което опитът на играчите от Пирин си сподели думата. Въпреки битката на старозагорци, разложани се поздравиха с успеха след 15:10 и 3:2.

Снимки: Facebook на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League