Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) си осигури място

...

Ига Швьонтек е първа в групата на Финалите

Водачката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) си обезпечи място на полуфиналите на финалния шампионат на Женската тенис асоциация  (WТА) на осемте най-хубави през сезона във Форт Уърт, щата Тексас.

Швьонтек надви над французойката Каролин Гарсия с 6:3, 6:2 и продължи впечатляващото си показване в конкуренцията. Тя загуби общо едвам 10 гейма в първите си два мача от група " Трейси Остин " и си подсигурява първото място преди срещите от последния кръг.

" Това е последното съревнование за сезона и няма защо толкоз да мисля. Не се тормозя от нищо, тъй като идващия шампионат е след два месеца. Със сигурност съм отдадена на 100 %, усещам се добре физически и душевен ", разяснява 21-годишната полякиня, която записа 14-ата си победа за сезона над тенисистка от топ 10.

В другата среща от групата осмата сложена Даря Касаткина (Русия) реализира дебютен триумф в конкуренцията след 7:6(6), 6:3 над четвъртата Коко Гоф (САЩ), елиминирайки американката, която позволи второ следващо проваляне.

" Не беше елементарно. Бях нервна първоначално. С напредването на мача започнах да намирам ритъма си на игра и се усещах по-добре. Радвам се, че резервирах шансове за идната фаза ", разяснява Касаткина.

Рускинята ще играе против Гарсия в последния си дуел от групата, а победителката в него ще се класира за полуфиналите.
Източник: lupa.bg